Kolejny rok na osiedlu Czyżykowo w wakacje otwarta będzie bezpłatna wypożyczalnia sprzętów sportowych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Obiekt prowadzony jest przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Gospodarcze Kociewie. – Wypożyczanie odbywa się bez odpłatności, po okazaniu przez wypożyczającego legitymacji szkolnej i podpisaniu zobowiązania zwrotu sprzętu – wyjaśnia zasady Tomasz Kajzer – pomysłodawca prowadzenia Stacji Czyżykowo.

Wypożyczalni można także przekazywać swoje często niepotrzebne sprzęty sportowe, czy też rekreacyjne, nawet jeżeli nie są one w pełni sprawne. Wolontariusze podejmą się ich naprawy aby dotychczas nieużywany rower czy rolki mogły codziennie dawać komuś radość. – Napisz lub zadzwoń do nas i dołącz do akcji – my zajmiemy się resztą, aby w wakacje możliwe było korzystanie z wypożyczalni, która wspiera korzystanie z infrastruktury na niecce rekreacyjnej na osiedlu Czyżykowo – dodał Tomasz Kajzer. Zainteresowane osoby chcące oddać swój sprzęt na rzecz wypożyczalni, mogą przynosić go codziennie w godzinach otwarcia budynku wypożyczalni.

Oddawać można: – przeróżne rowery: dziecięce, górale, składaki, biegowe dla małych dzieci itp. – rolki, wrotki – hulajnogi – deskorolki – kaski i ochraniacze.

Wypożyczalnia sprzętów sportowych jest czynna:

Poniedziałek – Piątek: od godz. 13.00 do 19.00

Sobota, Niedziela: od godz. 15.00 do 19.00